Deney Tasarlayarak Tahlil Geliştirenler Rekabette Öne Çıkacak

Deney Tasarlayarak Tahlil Geliştirenler Rekabette Öne Çıkacak

İş dünyası küresel ölçekte pandeminin de tesiriyle belirsizlikle gayret etmenin yeni yollarını aramaya başladı. Tedarik zincirlerinde yaşanan ani ...

İş dünyası küresel ölçekte pandeminin de tesiriyle belirsizlikle gayret etmenin yeni yollarını aramaya başladı. Tedarik zincirlerinde yaşanan ani değişimler, uzaktan çalışmanın artması ve dijitalleşmenin ağır formda iş yapma biçimlerine yaptığı yıkıcı değişimler, mevcut süreçlerle yola devam etmeyi artık imkansız hale getirdi. Teklif sistemleri kurmayan, sorun çözme süreçlerini aktif tanımlamayan şirketlerin rekabette isminin bile geçmeyeceği günlere gidildiğini vurgulayan Podera İş Geliştirme ve Pazarlama Yöneticisi Rıfat Çetin, kurumlarda belirsizliğe karşı değişim idaresinin öne çıktığını, yeni süreçte insan kaynakları, eğitim ve iş harikalığı yöneticilerine çok iş düştüğünü kaydetti.

“Çalışanların artık rastgele bir yönlendirme beklemeksizin sorun tanımlama, hipotez geliştirme, sorun çözme adımlarını belirleme ve tüm süreç sonunda yeni bir teklif sistemi kurmak yahut mevcut bir teklif sistemine eklemeler yapmak noktasında hem sorumlu hem de şuurlu olması gerekiyor” diye konuşan Çetin, katılımcılık kültürünü geliştiren şirketlerin rekabette daima olarak önde kalacağını tabir etti. İş dünyasının kanaat başkanları ve yöneticileri ile yaptıkları görüşmelerde inovasyona farklı bir bakış açısı arandığını belirlediklerini aktaran Çetin, Podera olarak bu kapsamda özgün metodolojilere sahip ExpeBiz’i geliştirdiklerini söyledi.

“Sorumluluk Şuuru Artıyor”

Otomotiv yan endüstrisinde yer alan bir şirket ile bilişim teknolojileri alanında yer alan öncü bir şirkette fikirleri hayata geçirme servisinin birinci uygulamalarını yaptıklarını ExpeBiz ile şirketlerde sorun farkındalığı sürecinin değerini gördüklerini paylaşan Çetin, öngörülmeyen sayıda sorunun ortaya çıktığını ve buna bağlı hipotez geliştirildiğini, oluşturulan çalıştay kümeleri ile hem sorumluluk artışının hem de potansiyel kullanımının çevik bir yaklaşımla gerçekleştirilebildiğini gördüklerini kelamlarına ekledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)