HONOR’da öncelik etraf şuuru ve sürdürülebilirlik

HONOR’da öncelik etraf şuuru ve sürdürülebilirlik

HONOR, Dünya Günü kapsamında etrafa saygılı ve sürdürülebilir üretim ve geri dönüşüm prosedürlerini duyurdu. Gençlere yönelik teknolojik ...

HONOR, Dünya Günü kapsamında etrafa saygılı ve sürdürülebilir üretim ve geri dönüşüm prosedürlerini duyurdu.

Gençlere yönelik teknolojik eserleriyle paha yaratan HONOR, etrafa olan hassaslığını şuurlu üretim ve geri dönüşümle göstermeyi hedefliyor. 52. Dünya Günü kapsamında HONOR, çevreyi müdafaa amacı için geliştirdiği formüllerle daha düzgün bir gelecek ismine üstlendiği sorumluluğu vurguluyor.

Etraf şuuru düşünülerek tasarlanan eser kutuları

HONOR, eser paketleri ve kullanıcı rehberlerinde, klâsik petrol bazlı ve geri dönüştürülemeyen mürekkep yerine tabiat dostu soya bazlı mürekkep kullanıyor. Bugüne kadar soya mürekkebi ile üretilen HONOR eser paketleri, karbondioksit salınımını 68 ton azalttı. Bu da bir yılda 3 bin 778 ağaç tarafından emilebilecek karbondioksit düzeyine muadil.

Aygıtlarda ziyanlı hususlar yok

HONOR, yenilikçi teknolojiler geliştirme maksadında etrafa verdiği ziyanı da en aza indirmeyi hedefliyor. Bu gaye ışığında şirket, şimdi kanunlarca engellenmemiş 6 adet etrafa potansiyel ziyanı bulunan hususun aygıt üretiminde kullanımını yasakladı. Bu hususlar artık HONOR akıllı telefon, tablet ve giyilebilir eserlerinin üretiminde kullanılmıyor. Böylelikle 2 bin 896 ton ziyanlı hususun yayılması da engellenmiş oluyor.

En yüksek düzeyde çevresel standartlar

HONOR, üretim etaplarının ve işletme operasyonlarının etrafa olan tesirini azaltmaya yönelik çalışmaları, hammadde seçiminden atık idaresine kadar uyguluyor. Bu nedenle tüm HONOR akıllı telefon ve tablet eserleri, Çin Kalite Sertifikasyonu (CQC) Merkezi tarafından A sınıfı olarak sertifikalandırıldı. Toplam 54 adet HONOR eseri bu akreditasyona sahip.

Elektronik eserlerin geri dönüşümü ve tekrar kullanımı

Geri dönüşüm ve tekrar kullanım sistemi, üretim maliyetlerini azaltırken doğal kaynakların da gereksiz biçimde tüketilmesinin önüne geçiyor. 2017 yılından bu yana HONOR, gelişmiş geri dönüşüm ve tekrar kullanım programı dahilinde, dağıtım kanallarından 1650 ton elektronik atığı geri dönüştürmüş durumda.

Mevzuyla ilgili açıklama yapan HONOR CEO’su George Zhao: “HONOR’da teknoloji geliştirme ve çevreyi muhafaza ortasındaki uyumlu dengeyi yakalamaya çalışırken, kendimizi kurumsal operasyonlarda da sürdürülebilir bir yaklaşıma adamış durumdayız. Kullanıcılarımız için sağlam ve yenilikçi eserleri, bu yeşil yatırımlarla birlikte sunarak gezegenimiz için sürdürülebilir bir hayat için çabalıyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)