İBB Kent Tiyatroları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ‘Elma Kurdu Kırtık’ oyunuyla kutluyor

İBB Kent Tiyatroları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ‘Elma Kurdu Kırtık’ oyunuyla kutluyor

İBB Kent Tiyatroları’nın yeni çocuk oyunlarından Elma Kurdu Kırtık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarla buluşuyor ...

İBB Kent Tiyatroları’nın yeni çocuk oyunlarından Elma Kurdu Kırtık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarla buluşuyor.

Salgının başından beri “Salondan Yayın” ismiyle online olarak düzenlenen onlarca aktifliğin bir devamı olarak Elma Kurdu Kırtık, İBB Kent Tiyatroları Youtube hesabından 23 Nisan 2021 tarihinde saat 15:00’te online olarak yayınlanıyor.

Dönem boyunca beğeniyle izlenen B. Çağatay Çakıroğlu ve Ö. Barış Bakova’nın yazıp B. Çağatay Çakıroğlu’nun yönettiği Elma Kurdu Kırtık oyununda Elyesa Çağlar Evkaya ve Seda Çavdar rol alıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın 35 yıl boyunca aralıksız olarak düzenlediği Çocuk Şenliği, COVID-19 pandemisi nedeniyle bu yıl sahnelerimizde çocukların iştirakiyle yapılamıyor. İBB Kent Tiyatroları olarak gelecek yıl dopdolu bir çocuk şenliği programıyla çocuklarla bir ortada olmayı hayal ediyoruz.

Elma Kurdu Kırtık (4-7 Yaş)

Vaktin birinde çok yaşlı kocaman bir elma ağacı varmış. Rüzgarda tatlı tatlı sallanan bu ağaç, etrafındakilere gölge yapar onları güneşten korurmuş. Beşerler o ağaçtan hoş elmalar toplar sevdiklerine dağıtırmış. Yalnızca beşerler mı? Hayvanlar da çok severmiş bu ağacı, hatta bir birçoklarının konutu bu ağaçmış. Karıncalar, arılar, kelebekler, çekirgeler, kuşlar… Hepsi bu ağaçta birlikte yaşar, müzikler söylermiş. İşte Elma Kurdu Kırtık da bu ulu elma ağacında yaşarmış. Kırtık, bir gün hayal ettiği eksiksiz elmayı bulmak için yola koyulmuş. Sahip olduklarının kıymetini bilmeyen, arkadaşlarını ve komşularını hor gören Kırtık bu seyahatte kusursuz elmaya ulaşmak yerine çok daha değerli bir şeyin farkına varmış…

B. Çağatay Çakıroğlu ve Ö. Barış Bakova’nın yazıp B. Çağatay Çakıroğlu’nun yönettiği oyunda; Elyesa Çağlar Evkaya ve Seda Çavdar rol alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)