İzmir ve Ege bölgesinin en kıymetli yatırımlarından biri olan Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş’de

İzmir ve Ege bölgesinin en kıymetli yatırımlarından biri olan Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş’de

Çiftay A.Ş. Payidarlarından Serkan Aydın: “Babamız Ziya Aydın, daima bir işçi olarak yaşadı ve o formda hayata gözlerini yumdu. O, maddi yahut ...

Çiftay A.Ş. Payidarlarından Serkan Aydın: “Babamız Ziya Aydın, daima bir işçi olarak yaşadı ve o formda hayata gözlerini yumdu. O, maddi yahut maddesel büyüklükten fazla yarattığı istihdam ve katma pahayla gurur duydu. Batıçim yatırımıyla babamızın en büyük hayalini yerine getirdik. İzmir’e ve ülkemize güzel olsun.”

Maden, güç ve turizm dallarındaki esaslı deneyimiyle ülke iktisadına katma kıymet sağlayan Çiftay, İzmir Batıçim kümesinin kimi hissedarları ile sürdürdüğü pay periyodu görüşmelerinde mutabakata vardı. Gerçekleşen satışla, Egeli, Grebene, Bükey ve Günel ailelerinin sahip olduğu toplam yüzde 30 A ve B kümesi pay, maden ve güç dallarında faaliyet gösteren Çiftay İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’nin oldu. Pay periyot süreç pahası 774 milyon TL (95 milyon dolar) olarak açıklanırken şirketin toplam kıymeti ise 521 milyon doları buldu. 2021’e bünyesinde barındırdığı 6 şirket, bini bulan istihdam ve 1.5 milyar TL ciro maksadıyla giren Batıçim’de satışın nihaileşmesi süreci yasal müsaadelerin akabinde sonuçlanacak.

“Babamın En Büyük Hayaliydi…”

Batıçim Kümesi pay dönemi muahedesini pahalandıran ÇiftayA.Ş. Payidarlarından Serkan Aydın, bir çimento fabrikası sahibi olmanın babası Ziya Aydın’ın en büyük hayallerinden biri olduğunu söyledi:

Babamın 60’lı yıllarda Çimento fabrikalarında evvel emekçi sonra taşeronluk üzere işlerde çalışmasıyla başladı bizim hikâyemiz… Sevgili babam, 1987 yılında Çiftay A.Ş. ismiyle kurduğu şirketi 2017 Ekimine kadar gururla ve onurla yönetti. Bizler de 2. kuşak olarak O’nun bize gösterdiği yoldan gururla ve onurla devam ediyoruz. Babam daima bir işçi olarak yaşadı ve o formda hayata gözlerini yumdu. O, maddi yahut maddesel büyüklükten çok daima yarattığı istihdam ve katma bedelle gurur duydu. ”

“Batı Grubu’na Gururla Talip Olduk”

Serkan Aydın: “Biz de bu türlü bir babanın evlatları olarak Batı Kümesine gururla talip olduk. Hem babamızın hayalini gerçekleştirdik hemde firmamız ismine değerli bir yatırım yaptık.Sıfırdan başlayıp 1’e getirmek çok zordur, biri katlayıp on yapmak, yüz yapmak daha kolaydır. Yoktan bir şeyi oluşturmak en zoru iken bunu başarmış bir babanın evlatları olarak kolayı yapmakta yani üzerine bir şeyler koymak da bizim boynumuzun borcudur.”

“İzmir’e ve Ülkemize Güzel Olsun”

“Çiftay Kümesi olarak madencilik, güç, turizm ve geri dönüşüm üzere birçok bölümde sürdürülebilirlik unsuruyla çalışıyoruz” diyen Serkan Aydın açıklamasına şöyle devam etti: “Çiftay Kümesi olarak maden, güç ve turizm kesimlerinde 3 bine yakın çalışanımız ve mevcut 125 şirketimiz ile sürdürülebilirlik prensibiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm bunlarla ülke iktisadına katkı sağlamayı ve istihdamı arttırmayı hedefliyoruz.Bu doğrultuda Avrupa’da ve tüm dünyada kullanımı yaygınlaşan alümine çimento, beyaz çimento, yüksek dirençli portland çimento üzere özel çimento üretimlerine yük vererek dalda fark yaratan yatırımlar yapacağız. Şimdiden İzmir’imize ve ülkemize iyi ve uğurlu olsun.’’

‘’Bu Devirde de Yatırım Yapılması Gerektiğini Düşünüyoruz’’

‘’Biz küme olarak her vakit durmak yok üretmeye, istihdam yaratmaya devam unsuru ile İzmir’imize yeni muştular vermeye devam edeceğiz Şu anda pandemi yaşanıyor. Fakat herkes periyodu mazeret edip çalışmalarını durdurursa hem iktisada hem de istihdama önemli ziyanı olur. Biz bu devirde de yatırım yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Vatansever insanların da bunu yapması gerekir. ”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)