Kendi Yolumuzda Projesi ile Bir Ayda 40 Bin Genç Bayan Udemy Eğitimlerinden Faydalandı

Kendi Yolumuzda Projesi ile Bir Ayda 40 Bin Genç Bayan Udemy Eğitimlerinden Faydalandı

Elidor, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve online eğitim platformu Udemy iş birliğiyle hayata geçirilen, genç bayanları hayallerine giden yolda ...

Elidor, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve online eğitim platformu Udemy iş birliğiyle hayata geçirilen, genç bayanları hayallerine giden yolda eğitimle desteklemeyi hedefleyen“Kendi Yolumuzda” projesi kapsamında, üniversite hayatları boyunca burs alacak 200 genç bayan TOG aracılığıyla belirlendi.

Ayrıyeten genç bayanların yeni marifetler edinmelerine katkı sağlayacak Udemy eğitimlerinden ise 40 bin kişi faydalandı. Udemy eğitimlerine özel indirimle erişim imkânı projenin web sitesinde devam ediyor.

Elidor, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve online eğitim platformu Udemy iş birliğiyle hayata geçirdiği “Kendi Yolumuzda” projesiyle genç bayanların hayallerine ulaşmalarını eğitimle destekleyerek güçlenmelerine katkı sağlamaya devam ediyor. Proje kapsamında 200 genç bayana üniversite hayatları boyunca burs dayanağı verecek olan “Elidor & TOG Kendi Yolumuzda Burs Fonu”na müracaatlar tamamlandı ve bursiyerler belirlendi. Udemy üzerinden özel indirimli erişim imkânı verilen ve genç bayanların yeni hünerler edinmelerini sağlayacak eğitimlerinden ise sadece bir ayda 40 bin genç bayan faydalandı. Udemy’den genç bayanlar için özel olarak seçilen eğitimlere erişim imkânı projenin web sitesinde devam ediyor.

Elidor binlerce genç bayanın hayallerini eğitimle destekliyor

Türkiye çapında yapılan araştırmaya*göre her 10 genç bayandan 6’sıhayallerine giden yolda önünde pürüzler olduğunu düşünüyor. Genç bayanların mani olarak gördüğü mevzuların başında ise toplumdan gereğince dayanak görememek, hayallerine ortak olunmaması ve bayanlara yönelik sınırlayıcı beklentiler yer alıyor. Genç bayanların yüzde 44’ügeleceğini şekillendirmek için duygusal dayanağa muhtaçlık duyduğunu lakin toplumsal önyargıların hamasetini kırdığını söylüyor. Yüzde 41’imaddi imkansızlıklar sebebiyle hayalini kurduğu alanda üniversite eğitimi alamadığını tabir ederken her 3 genç bayandan 1’iilerlemek istediği alanda kendini geliştirmek için gereksinim duyduğu bilgiye sahip olmadığını belirtiyor. Genç bayanların yüzde 42’si geleceklerini şekillendirirken bir yol göstericinin eksikliğini hissediyor; yüzde 29’u geleceği için nasıl bir yol çizmesi gerektiğini bilmiyor. Fakat genç bayanlar pürüzlere karşın geleceklerine dair hayaller kurmaya devam ediyor ve sınırlayıcı beklentileri kabul etmiyor.

Genç bayanların hayallerine giden yolda pürüz olarak gördüğü bu mevzularda paha yaratmak için “Kendi Yolumuzda” projesini hayata geçiren Elidor, proje ile binlerce genç bayana yol arkadaşı olmayı hedefliyor. Proje kapsamında burs takviyesi ve online eğitim içeriklerinin yanı sıra gelecekleri için yol haritalarını çizmek isteyen genç bayanlar için fiyatsız bir ferdî gelişim programı da hazırlanıyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Milletlerarası Bayan Araştırmaları Merkezi (ICRW) tarafından hazırlanan program, ilerleyen günlerde projenin web sitesinde genç bayanlarla buluşacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)