LAV Turkuaz Muvaffakiyet Mükafatları Sahiplerini Buldu

LAV Turkuaz Muvaffakiyet Mükafatları Sahiplerini Buldu

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından düzenlenen, 2020 yılı içerisinde lisansüstü programlardan mezun olan ...

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından düzenlenen, 2020 yılı içerisinde lisansüstü programlardan mezun olan öğrenciler ortasında en başarılı yüksek lisans ve doktora tez sahipleri ile bu tezlere danışmanlık yapan öğretim üyelerine mükafatların verildiği LAV Turkuaz Muvaffakiyet mükafatları sahiplerini buldu. LAV sponsorluğunda gerçekleşen ödül merasimine ortalarında vali vekili ve milletvekilinin de bulunduğu değerli isimler katıldı.

İlhamını hayattan alan ve eğitimin pahasını bilen LAV, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile geliştirdiği iş birliği sonucu LAV Turkuaz MuvaffakiyetÖdülleri’ne sponsor olmuştu. Bu kapsamda enstitü bünyesinde yürütülen tez çalışmalarının ülkenin gelişimine, bilime, kültür ve sanat dünyasına katkı sağlaması ve bu çalışmalarla motivasyon ve farkındalık yaratmak hedefiyle en başarılı yüksek lisans ve doktora tez sahipleriyle danışmanlarının ödülleriyle buluştuğu ödül merasimi, 19 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 14.00’te gerçekleşti. LAV Turkuaz Muvaffakiyet Ödül Töreni’nde, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi lisansüstü programlarından 2020 yılı içerisinde mezun olan öğrencilerden Fen Bilimler, Eğitim Bilimleri, Toplumsal Bilimler, Hoş Sanatlar ve Spor Bilimleri alanlarında en başarılı yüksek lisans ve doktora tez sahipleri ile bu tezlere danışmanlık yapan öğretim üyelerine ödül verildi. Ödül merasiminin iştirakçileri ortasında MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Vali Vekili Halil İbrahim Ertekin, Kütahya MHP Vilayet Lideri Selçuk Alıç, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, LAV Genel Müdürü Tuğrul Baran, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Aydın, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Atilla Batur da yer aldı. Ödül merasiminin de sponsoru olan LAV, en başarılı 12 doktora öğrencisine Tokyo Eser setleri armağan etti.

Üniversite tarihinde birinci kere lisansüstü öğrencilere ödül verildiğine değinilen ödül merasiminde, LAV Genel Müdürü Tuğrul Baran da konuşma yaptı. Eğitimin hayat uzunluğu devam ettiğine değinerek kelamlarına başlayan Baran, multidisipliner anlayışın tüm araştırma geliştirme faaliyetlerinin temelinde yatan muvaffakiyet faktörü olduğundan bahsederek sadece diploma sahibi olmanın kâfi olmadığını, eğitim ve araştırmanın daima olarak devam etmesi gerektiğine inandığını söyledi. Ülkenin gelişmiş akademik araştırmalara muhtaçlık duyduğunu da değinen Baran kelamlarına şöyle devam etti: “Yapılan akademik araştırmaların ticari kıymete dönüşmesi ülkemizin gelişip orta gelir tuzağından çıkması koşul. Bunun yanı sıra Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Maksatlarının 17 kriterinin de ülkemizde uygulanması ve kurumlar ile irtibatının sağlanması için muhtaçlıklar belirlenerek tahliller üzerine araştırmalar yapılması da çok önemli” dedi.

LAV bedel katmaya devam ediyor

Tuğrul Baran, konuşmasının devamında LAV olarak hem kente hem de ülkeye bedel katmak için çalıştıklarına değinerek, eğitimin bedelini bilen ödül merasimi konuklarının da yetiştirdikleri ve yetiştirecekleri akademisyenlerle ülkeye ve geleceğe bedel kattıklarının altını çizdi. Baran konuşmasının devamında şu kelamlara yer vererek konuşmasını bitirdi: “LAV Turkuaz Muvaffakiyet Ödülleri’nin de bu manada çok kıymetli olduğu düşünüyorum. Başarılı yüksek lisans ve doktora tez sahiplerinin yaptıkları çalışmanın ödüllendirilmesi hem motivasyon hem de övünç kaynağı. LAV olarak hayatın tıpkı şu an sizinle paylaştığım üzere nadide anlarla güzelleştiğine inanıyoruz. Bu yüzden ilhamımızı da hayattan alıyoruz. Ödül kazanan herkesi tebrik ediyor, hayat uzunluğu bu türlü hoş anılar biriktirmelerini diliyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)