Maksat Teşebbüs ve İdealist Danışmanlık’tan Kripto Para Atılımı

Maksat Teşebbüs ve İdealist Danışmanlık’tan Kripto Para Atılımı

Gaye Teşebbüs Sermayesi ve İdealist Danışmanlık, Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından ve Beşiktaş Basketbol A Takımı’nın sponsoru ...

Gaye Teşebbüs Sermayesi ve İdealist Danışmanlık, Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından ve Beşiktaş Basketbol A Takımı’nın sponsoru olan ICRYPEX’e ortak oldu

Gaye Teşebbüs ve İdealist Danışmanlık’tan Kripto Para Atılımı

Yüklü olarak finansal teknoloji alanında yatırımlara odaklanan Maksat Teşebbüs Sermayesi Yatırım Paydaşlığı A.Ş. ile teknoloji alanında yatırımlar yapan İdealist Danışmanlık A.Ş.; Türkiye’nin önde gelen kripto para alım satım platformlarından biri olan ICRYPEX’e ortak oldu. 10 milisaniyenin altında gerçekleşen süreç müddetiyle dikkat çeken ICRYPEX Kripto Borsası, Şubat 2021’de Bitcoin ile ödeme yaparak Beşiktaş Erkek Basketbol A Takımı’na sponsor olmuştu.

ICRYPEX Kripto Para Borsası, özgün teknolojik altyapısı ve bu sayede müşterilerine sağladığı süreç süratiyle Türkiye’nin dikkat çeken kripto para alım satım platformlarından biri haline geldi. Nisan 2018’de kurulan ICRYPEX, Türk bilgisayar bilimcisi Prof. Dr. Emin Gün Sirer tarafından geliştirilen Avalanche protokolünü kullanan Avax zincirlerini, Türkiye’de listeleyen birinci borsa olarak da öne çıktı.

Amaç Teşebbüs Sermayesi Yatırım Paydaşlığı A.Ş., bünyesinde yer alanİdealist Danışmanlık A.Ş. ile birlikte ICRYPEX’e yüzde 30 oranında ortak oldu. Amaç Girişim’in hissesi yüzde 10, İdealist Danışmanlık’ın hissesi ise yüzde 20 olarak belirlendi.

Maksat Teşebbüs, bilhassa finansal teknoloji alanında yatırımlar gerçekleştiriyor. Ftech Labs Bilişim A.Ş., Fintables Bilişim Teknolojileri A.Ş., Eko Hesap Bilgi Teknolojileri A.Ş., İdealist Danışmanlık A.Ş., İnfo Yatırım Menkul Pahalar A.Ş.; Amaç Girişim’in hisse sahibi olduğu şirketlerden kimileri olarak öne çıkıyor.

İdealist Danışmanlık ise danışmanlık faaliyetlerinin yanı sıra teknoloji alanında yatırımlar yapıyor. Data dağıtım hizmeti veren Ülkü Veri Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin yüzde 100’üne sahip olan İdealist Danışmanlık, Ülkü Veri iştiraki olan İdeacore şirketi ile bankalar ve aracı kurumlara yazılım tahlilleri sunuyor. Amaç Teşebbüs Sermayesi Yatırım İştiraki, İdealist Danışmanlık’ın yüzde 24,12 oranında hisse sahibi.

ICRYPEX, teknolojisini kendi geliştiriyor

İstanbul’da kurulan ICRYPEX, 129 kişilik çalışanıyla hizmet veriyor. USD ve Usdt para ünitelerini tıpkı anda sunan tek kurum olan ICRYPEX, 2019 Şubat’ından itibaren ikinci faz geliştirmelere ağırlaşmış ve mevcut durumda kullanılan websitesi, matching motorları, saklama-süpürme servisleri üzere eserleri, şirketin kendi geliştirme grubu tarafından düzenlenmiştir.

2020 Eylül ayında Icrypex Fintech LLC ve 2020 Kasım ayında da Icrypex Canada Inc., ICRYPEX‘in iştirakleri olarak kuruldu. 10 milisaniyenin altında süreç müddeti ile öne çıkan ICRYPEX süreç platformunda çok katmanlı kullanıcı güvenliği, işlevsel taşınabilir uygulamalar ve 7/24 ulaşılabilir müşteri temsilcisi dayanağı, kesimde fark yaratan hizmetler olarak dikkat çekiyor.

ICRYPEX, Şubat 2021 de Bitcoin ile ödeme yaparak Beşiktaş Erkek Basketbol A Takımı’na sponsor oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)