RVD Dokuzuncu Defa Ahmet Pura ile WFA İdare Şurası’nda

RVD Dokuzuncu Defa Ahmet Pura ile WFA İdare Şurası’nda

Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA - World Federation of Advertisers) 68. Genel Konseyi, 19 Nisan 2021 tarihinde üyelerin geniş iştiraki ile ...

Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA – World Federation of Advertisers) 68. Genel Konseyi, 19 Nisan 2021 tarihinde üyelerin geniş iştiraki ile gerçekleştirildi. Tüm üye derneklerin ve markaların temsilcileri konseyde oylarını kullandı ve WFA’nin yeni İdare Konseyi belirli oldu. Reklamverenler Derneği (RVD) İdare Konseyi Lideri Ahmet Pura dokuzuncu defa WFA İdare Kurulu’na seçildi.

Online olarak uzaktan iştirakle düzenlenen WFA Genel Kurulu’nda yeni İdare Konseyi ile birlikte farklı küresel markalardan atamalar yapıldı. Genel Kurul’da, Mastercard Pazarlama ve Bağlantı Lideri Raja Rajamannar, Nisan 2023’e kadar sürecek periyot için tekrar İdare Heyeti Lideri olarak seçildi. Unilever Dijital ve Pazarlama Yöneticisi Conny Braams ise Aralık ayından itibaren, 2019 yılından beri Lider Yardımcılığı misyonunu sürdüren PepsiCo Global Kamu Siyaseti ve Devlet İşleri Kıdemli Lider Yardımcısı Phil Myers‘dan misyonu devralacak. L’Oréal Chief Digital Officer’ı Lubomira Rochet ise Avrupa Bölge Lider Yardımcısı olarak atandı.

“WFA çatısı altında misyon almaya bu kadar çok talep olması bir şans”

Genel Kurul’un akabinde WFA CEO’su Stephan Loerke, Genel Kurul’un hayli ağır bir iştirakle gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti lisana getirdi. Loerke, “Bu kadar çok küresel marka ve reklamveren derneği önderinin, kesim ve toplum faydasına işler yapmak ve pazarlamanın gücünü göstermek ismine, WFA çatısı altında misyon almaya istekli olması bizim için büyük bir şans” dedi.

“Ülkemizin WFA İdare Kurulu’nda temsil edilmesi çok değerli”

WFA’in dokuz devirdir İdare Kurulu’nda yer alan Reklamverenler Derneği İdare Konseyi Lideri Ahmet Pura, Türkiye’nin dokuzuncukez WFA’in İdare Kurulu’nda temsil edilecek olmasından ötürü çok memnun olduğunu tabir etti. Pura, “Toplam 54 üye ulusal reklamveren derneği içinden yalnızca 12’sinin vazife aldığı WFA İdare Kurulu’nda dokuzuncu periyoda giriyoruz. Ülkemizin bu şurada yer alması çok bedelli. Bu yıl idareye iştirakin ve faal misyon alma isteğinin, geçen devirlere nazaran daha yüksek olduğunu gözlemliyorum. Tüm dünya pandemiyle çaba ederken pazarlama, değişim için çok değerli bir güç kaynağı haline geliyor ve önümüzdeki devirde WFA’in bu bağlamda yarattığı güç birliğinin olumlu katkısını daha fazla göreceğiz. Biz de bu süreçte, her vakit etkin olarak sürdürdüğümüz irtibatı ve takviyesi üst seviyede sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)