Samsung yeni yüksek çözünürlüklü monitör serisini piyasaya sürüyor!

Samsung yeni yüksek çözünürlüklü monitör serisini piyasaya sürüyor!

Samsung Electronics, 2021 model yüksek çözünürlüklü monitör serisini duyurdu. Bu yılın modelleri, gelişmiş ergonomik dizaynla gerçeğe yakın ...

Samsung Electronics, 2021 model yüksek çözünürlüklü monitör serisini duyurdu. Bu yılın modelleri, gelişmiş ergonomik dizaynla gerçeğe yakın manzara kalitesi ve daha fazla kullanım kolaylığı sunuyor. Yeni monitör serisi, tüm çalışma ortamlarına ve meskenlere harika ahenk sağlıyor.

Samsung, kusursuz manzara kalitesinin yanı sıra rahat ve ergonomik tasarım arayan günümüz işletme ve tüketicilerinin muhtaçlıklarını karşılamak hedefiyle S8, S7 ve S6 olmak üzere üç başka seride toplam 12 yüksek çözünürlüklü monitör modelini piyasaya sürüyor. Tüm modeller, canlı ve hareketli imaj kalitesi için 1 milyarın üzerinde rengin görüntülemesini sağlayan HDR 10 teknolojisine sahip. Profesyonel çalışma ortamları için tasarlanmış 178 derecelik geniş görüntüleme açısıyla ekranlar; canlı renkler, imaj netliği ve her açıdan kusursuz bir izleme tecrübesi sunuyor.

Samsung Electronics Görsel Ekranlardan Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Hyesung Ha, hususla ilgili açıklamasında, “Daha yüksek çözünürlüklü monitörlere olan talep artmaya devam ediyor. Biz de Samsung olarak müşterilerimizin gereksinimlerini karşılayan yeni eserlerle bu pazarda öncülük etmeye devam ediyoruz. Yüksek çözünürlüklü monitörlerden oluşan 2021 monitör serimiz, göz kamaştıran manzara kalitesi sunuyor. Gelişmiş performansının yanı sıra etrafa hassas aerodinamik dizaynıyla kullanım rahatlığı sağlıyor.” dedi.

Serideki tüm monitörlerin, bölümde bir birinci olarak TUV Rheinland tarafından verilen “Akıllı Göz Koruma” sertifikası da bulunuyor. Uyarlanabilir İmaj özelliğine sahip göz müdafaa teknolojisi, oda şartlarına nazaran parlaklığı ve renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayarak manzara kalitesini tüm izleme ortamlarına uygun olarak optimize ediyor. Bu sayede monitörler izleme ortamından bağımsız olarak en rahat izleme tecrübesini sunuyor, uzun müddetli kullanım sonrasında dahi göz yorgunluğunu azaltıyor. Monitörler ayrıyeten göz yorgunluğuna neden olan mavi ışık emisyonunu azaltan özel bir göz muhafaza modunun yanı sıra ekranda oluşabilecek ışık titremelerine karşı gözleri koruyan Titreşimi Azaltma (Flicker Free) özelliğine de sahip.

Yeni eser serisi parlak ve canlı manzara kalitesini korurken siyah kısımların parlaklığını otomatik olarak ayarlayarak güç tüketimini 10’a kadar azaltan “Eco Saving Plus” teknolojisiyle güç verimliliği konusunda da birçok kurumdan onay aldı. Sertifikasyonlar ortasında İsveç Profesyonel Çalışanlar Konfederasyonu’nun (TCO) yeni jenerasyon sürdürülebilir eserler sertifikası, elektronik eserler için Elektronik Eser Çevresel Kıymetlendirme Aracı (EPEAT) eko etiket sertifikası ve güç tasarrufu sağlayan eserler için Energy Star sertifikası bulunuyor.

S8: Ergonomik dizaynda üstün görsel kalitesi

Yüksek çözünürlüklü monitör serisinin amiral gemisi modeli olan S8, hem işletmeler hem de yaratıcı profesyoneller için en kritik özelliklere sahip. Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD) sağlayan modelin 27 inç ve 32 inç seçenekleri mevcut. UHD ve 1 milyarın üzerinde renk dayanağının yanı sıra S8 modeli daha canlı içerikler için 99 sRGB renk gamı da sunuyor.

S8 modeli USB-C tipi irtibat noktası aracılığıyla 10 Gbps suratında bilgi iletimi sağlarken S80UA sayesinde 90W’a kadar şarj özelliği sağlıyor. S8 ayrıyeten üst seviye ve çok istikametli kullanım sunmak için USB 3.0 ve bir USB hub dâhil olmak üzere çeşitli ilişki özellikleri de bulunduruyor. Düz ve çerçevesiz dizaynıyla üst seviye konfor sağlarken çerçevesiz yapısı sayesinde çift monitör kullanımında dikkatin dağılmasını en aza indiriyor. Görüntü Elektronik Standartları Birliği (VESA) montaj uyumluluğu ve Yüksekliği Ayarlanabilir Stant (HAS) sayesinde, kullanıcıların monitörlerini her türlü ortama ahenk sağlayacak biçimde monte etmelerine imkan tanıyan çeşitli eğme, döndürme ve pivot denetim imkanları sunuyor. İnce metal standı ve inceliğiyle çalışma masasında daha az yer kaplayarak daha derli toplu bir çalışma alanı elde edilmesini de mümkün kılıyor.

S7 ve S6: Sade ve tüm ortamlar için kusursuz

Tıpkı S8 Serisi’nde olduğu üzere S7 Serisi monitörler de 27 inç ve 32 inçlik boyutları, ultra ince standı, 178-derece geniş açıda görüntüleme paneli ve canlı renk gamıyla UHD çözünürlük seviyesi sağlıyor. Neredeyse çerçevesiz ekran tasarımı ve uyumlu ekran eğim işlevi sayesinde kullanıcılar çalışmalarına daha kolay odaklanabiliyor.

S6 Serisi; 34’’, 32’’, 27’’ ve 24’’ ekran boyutu seçenekleriyle satışa sunuluyor. QHD (2.560×1.440) çözünürlüğünün yanı sıra PBP (Yan Yana Resim) ve PIP (Resim İçinde Resim) özelliklerini de destekleyerek kullanıcıların birden fazla çalışmayı meselesiz ve verimli bir biçimde yürütebilmesini sağlıyor. S60UA monitörler çoklu ekran ve ekran bölme özelliklerini etkinleştiren “Daisy Chain” teknolojisinin yanı sıra LAN kablosu takviyesi (RJ45 uyumluluğu) sağlayarak monitörü bir Dock İstasyonuna dönüştürüyor. Yerleşik Wake On Lan (WOL) işlevi, bağlı bir bilgisayarın güç kaynağının bir öbür aygıt üzerinden alınabilmesini sağlıyor.

34 inç S65UA Ultra Geniş Dörtlü Yüksek Çözünürlüklü (UWQHD) monitör, 1000R kavis özelliğiyle, optimum çoklu vazifeler için 21:9 en-boy oranıyla üretkenliği daha da artırıyor. S6 Serisi ayrıyeten kişiselleştirilebilir çevirme, eğme ve döndürme fonksiyonlarıyla kullanıcıların ekranı döndürerek, hatta dikey-yatay modlar ortasında geçiş yaparak, eksiksiz görüntüleme açısını bulabilmesine imkân veriyor.

Samsung’un yüksek çözünürlüklü monitör serisi; çeşitli model, boyut seçenekleri ve özelliklerle satışa sunuluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)