Şiddetli PSM 23 Nisan’ı gün uzunluğu etkinliklerle kutlayacak!

Şiddetli PSM 23 Nisan’ı gün uzunluğu etkinliklerle kutlayacak!

Şiddetli PSM, Şiddetli Holding’in katkılarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu birbirinden farklı çevrim içi atölye ve ...

Şiddetli PSM, Şiddetli Holding’in katkılarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu birbirinden farklı çevrim içi atölye ve etkinliklerle gün uzunluğu çocuklara yaşatmaya hazırlanıyor. Güçlü PSM ve Kuvvetli Çocuk Tiyatrosu Youtube kanallarından, tüm çocukların erişebilmesi ismine fiyatsız olarak yayınlanacak 23 Nisan’a özel aktiflik ve atölye seçkisi eğlenceli olduğu kadar öğretici de olacak.

Kıssa anlatımından müziğe, fotoğraftan maske üretimine pek çok farklı çevrim içi programın bir ortada olduğu bu manalı günün sunuculuğunu müellif ve öykü anlatıcısı Derya Özel üstlenecek. 23 Nisan aktiflikleri kapsamında, usta muharrir ve şair Sunay Akın ile “Atatürk ve Çocuk” öykü anlatımı, Gökçe Bahadır ile Güçlü Holding’in hayata geçirdiği Bir Hayal Bir Oyun projesi kapsamında birinci seçilen Acayip Teknolojik Masallar isimli kıssayı okuma aktifliği, Hoodbase ile Paper Mache Maske Atölyesi ve Kandinsky ile Müziğin Resmi atölyeleri gün uzunluğu Güçlü PSM Youtube kanalı ve Güçlü Çocuk Tiyatrosu Youtube kanalında olacak.

Çocuklara özel atölye ve aktiflik programına dair ayrıntılar;

Sunay Akın // Atatürk ve Çocuk Öykü Anlatımı

Ünlü müellif, gazeteci ve tiyatro sanatkarı Sunay Akın, “Atatürk ve Çocuk” bahisli sunumunda, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bakış açısını, farklı bir pencereden anlatacak.

Hoodbase // Paper Mache Maske Atölyesi

Hayvan figürleri, dekoratif bitkiler ve çocukların hayal gücünün şekillendirdiği pek çok farklı nesnenin üretileceği “Paper Mache Maske Atölyesi”nde, paper mache tekniği ile konuttaki kullanılmış kağıt ve gazeteleri, tekrar meskende bulunabilecek materyallerle birleştirerek ileri dönüşüm eseri maskeler, figürler ve heykeller elde ediyoruz.

Hoodbase // Kandinsky ile Müziğin Resmi

Çocuklar bu atölyede farklı müzik dalgalarının renk ve çizgisel karşılığını keşfederlerken, müziğin fotoğrafını yapmayı deneyimleyecekler. Tıpkı vakitte Rus sanatçı Wassily Kandinsky’nin hayatının ve yapıtlarının de çocuklara tanıtılacağı bu atölye boyunca çocuklar dans da edebilecek.

Gökçe Bahadır // Acayip Teknolojik Masallar Öykü Okuma Aktifliği

Oyuncu Gökçe Bahadır, Kuvvetli Holding tarafından çocukların hayal gücünü harekete geçirmek gayesiyle düzenlenen Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda 2020 yılında 1. seçilen “Acayip Teknolojik Masallar” isimli kıssayı çocuklar için okuyacak.

Çocuklara özel içeriklerin tamamına 23 Nisan Cuma günü saat 11.00 itibariyle Şiddetli PSM Youtube ve Kuvvetli Çocuk Tiyatrosu Youtube kanalları üzerinden fiyatsız olarak ulaşılabilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)