TSPB’nin Düzenlediği Kısa Sinema Müsabakası Müracaat Tarihi 28 Mayıs’a Uzatıldı

TSPB’nin Düzenlediği Kısa Sinema Müsabakası Müracaat Tarihi 28 Mayıs’a Uzatıldı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), bütçe, birikim ve sermaye piyasalarında yatırımın değeri konusunda farkındalık yaratarak ...

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), bütçe, birikim ve sermaye piyasalarında yatırımın değeri konusunda farkındalık yaratarak, ülkemizde finansal okuryazarlık şuurunu sağlamak emeliyle düzenlediği ve bu yıl yedincisini gerçekleştirdiği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa sinema yarışına ağır ilgi nedeniyle müracaat tarihi 28 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatıldı.

“Kapalı Gişe Yaşamlar” temasıyla yapılan sinema yarışında “Geleceği keyifli, huzurlu ve inançlı hale getirmenin sırrı”na karşılık aranıyor. Dereceye girenler toplamda 35.000 TL’ye varan yatırım fonu kazanacak.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa sinema yarışının bu yıl yedincisi gerçekleştiriliyor. 15 Şubat’ta başlayan TSPB’nin bütçe, birikim ve sermaye piyasasında yatırım kavramlarının kişisel ve toplumsal ehemmiyeti konusunda farkındalık oluşturmak emeliyle düzenlediği kısa sinema yarışına gelen ağır ilgi nedeniyle, müracaatlar 28 Mayıs’a kadar uzatıldı. Müsabaka müracaatları online olarak www.kameraelindegelecegincebinde.com internet sitesine yapılabiliyor.

“Bütçe, birikim ve sermaye piyasalarında yatırımın değerini kısa sinema ile anlatmalarını istiyoruz”

TSPB Genel Sekreteri İlkay Arıkan, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği olarak bu yıl yedinci kere gerçekleştirilen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa sinema yarışı ile ülkemizde finansal okuryazarlık şuurunun geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Yarışa her yıl olduğu üzere bu yıl da ilginin yüksek olduğunu tabir eden Arıkan, “Gelen ağır ilgi nedeniyle yarışa müracaat mühletini 28 Mayıs’a kadar uzattık. Ülkemizde bütçe, birikim ve sermaye piyasalarında yatırım şuurunu geliştirmek için sinemaya ilgisi olan herkesi kısa sinemalarla müsabakaya katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Bu yıl yedincisi gerçekleşen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa sinema yarışında temanın “Kapalı Gişe Yaşamlar” olduğunu hatırlatan Arıkan, yapılacak sinemalarda “Geleceği keyifli, huzurlu ve inançlı hale getirmenin sırrı”na cevap arandığını belirtti. Arıkan, şunları söyledi: “2014 yılından bu yana aralıksız sürdürdüğümüz “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa sinema yarışına bugüne kadar Türkiye’nin dört bir köşesinden yüzlerce genç yaptığı sinemalarla dereceye girerek yatırım fonu kazandı. Bu yıl da dereceye girecek sinema direktörleri toplamda 35.000 TL’ye varan yatırım fonu kazanacak. Gençlerimizin kısa sinemalarıyla ülkemizde finansal okuryazarlık şuurunun oluşturulmasına büyük katkıları olacaktır.”

Müracaatlar 28 Mayıs’a kadar uzatıldı

TSPB’nin “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa sinema müsabakasına gelen ağır ilgi nedeniyle müracaat tarihi 28 Mayıs 2021’e kadar uzatılan yarış, yurt içi ve yurt dışından 18 yaşını doldurmuş herkesin iştirakine açık olacak. İştirakin fiyatsız olduğu müsabakaya adaylar www.kameraelindegelecegincebinde.com internet sitesi üzerinden kayıt oluşturarak müracaat yapabilecek. Sinemaların lisanının Türkçe yahut Türkçe altyazılı olması ve üç dakikayı geçmemesi gerekiyor.

Ödül, toplamda 35.000 TL meblağında yatırım fonu olacak

Yarışta ödül alan birinci sinemaya 12.500 TL, ikinci sinemaya 10.000 TL, üçüncüye ise 7.500 TL meblağında yatırım fonu verilecek. Müsabakada 2014 yılından itibaren müsabakanın heyet üyesi olan ve 3 Ağustos 2019 tarihinde geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden Cüneyt Cebenoyan ismine da “Cüneyt Cebenoyan Özel Heyet Mükafatı (Dördüncülük Ödülü)” verilecek. Özel Heyet Mükafatını kazanan direktör ise 5.000 TL kıymetindeki yatırım fonunun sahibi olacak. Ayrıyeten müsabakada birinci 10’a girenler, yarım günlük ‘sinema unsurları’ üzerine İstanbul Üniversitesi İrtibat Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nden Prof. Dr. Murat İri ile Medcezir, Ufak Tefek Cinayetler, Menajerimi Orta üzere izlenme rekorları kıran dizilerin ünlü direktörü Ali Bilgin’in yapacağı söyleşiye katılma hakkı kazanacak.

Bu yıl yedincisi gerçekleşen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa sinema yarışının konusu “Kapalı Gişe Yaşamlar”. Yarış kapsamında belirlenen 26 sözden en az 10 tanesi kullanılarak, 3 dakikayı geçmemek kaidesiyle yapılması istenen sinemalarda, yatırım yaparak geleceği teminat altına almanın değerinin anlatılması bekleniyor.

26 sözden en az 10 tanesi sinemada kullanılacak!

Müsabakaya katılmak için belirlenen aşağıdaki 26 sözden en az 10 adedinin sinemada geçmesi gerekiyor:

1. Bütçe
2. Birikim
3. Yatırım
4. Birikim ve yatırım maksadı
5. Hayat mühletinin uzaması
6. Pay senedi yatırım fonu
7. Kitle fonlaması
8. Robo danışmanlık
9. Sürdürülebilirliğin finansmanı
10. Tesir yatırımları
11. Gelecek ve risk
12. Finansal planlama
13. Emeklilik

14. Portföy ve portföy dağılımı
15. Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)
16. Hisse (hisse)
17. Borçlanma aracı yatırım fonu
18. Tahvil
19. Kira sertifikası
20. Ferdi emeklilik
21. Aracı kurum
22. Portföy idare şirketi
23. Banka
24. Yatırım danışmanı
25. Toplumsal medya dolandırıcılığı / tehlikeleri
26. Bayanların finansal okuryazarlığı

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)